Palivové dřevo sypané- PRMS

Druh dřeva TVRDÉ DŘEVO
buk, dub, jasan, javor
POLOTVRDÉ DŘEVO
bříza, olše, divoká třešeň
MĚKKÉ DŘEVO
smrk, borovice
33-45 cm řezaná štípaná polena 1900,- Kč 1800,- Kč 1300,- Kč
25 cm řezaná štípaná polena 2000,- Kč 2000,- Kč 1400,- Kč

Ceny uvedené v ceníku jsou orientační, mohou se drobně lišit s ohledem na situaci na trhu a nákupní cenu dřeva. Konkrétní konečnou cenu si odsouhlasíme se zákazníkem vždy telefonicky nejpozději v den závozu.

Měrné jednotky dřeva

 

Rovnaný metr

  • prmr, prm, rm = 1m3 rovnaných (skládaných) polen, (tzv. prostorový metr rovnaný, skládaný), tzn., jedná se např. o naštípaná polena určité délky rovnaná do nějakého objemu, celková míra rovnaného dřeva se může v jednotlivých případech lišit. Velmi záleží na technice a zručnosti skládajícího.

Sypaný metr

  • prms, sprm = 1m3 volně sypaného dřeva, (tzv. prostorový metr sypaný), Jednotka, kterou používáme pro měření dodávaného množství palivového dřeva je prostorový metr sypaný (Prms), což je neurovnaný, volně dřevem nasypaný prostor s rozměry 1x1x1m.

Proč dodáváme palivové dřevo v jednotce PRMS ?

Náhodné sypání palivového dřeva je spravedlivé a především levné, takže není nutno do cen dřeva připočítávat nákladnou, časově náročnou lidskou práci při skládání dřeva.  V případě Vašeho požadavku jsme schopni dřevo na místě i vyrovnat viz. časté dotazy

Plnometr

  • pm, plm = 1m3 plné dřevní hmoty (tzv. pevný metr, plnometr), tato jednotka je vhodnější pro řezivo než palivové dřevo

 

Na objednávku přivezeme jakékoliv množství palivového dřeva, standardní míry jsou do 10 km 6 a 7, do 20km 8, dále 9, 10, 11, 12 a 13,14 a 15 PRMS, nebo jejich násobky. Dopravu, celkovou cenu a termín závozu je třeba vždy konzultovat telefonicky na tel.č.+420 739 177 717. Zákazníkovi se snažíme vždy vyjít maximálně vstříc, při opakovaném odběru je možná množstevní sleva.

palivové dřevo